* Todėl, kad čia laukiamos šeimos su išdykusiais ir smalsiais vaikučiais, nes čia laikome daug gyvūnų, o daugiausia iš jų – ožkų. * Manome, kad gyvūnų terapija geriausia mokytoja ir tarpininkė bendraujant ir surandant bendrą kalbą tėvams su savo mažyliais. * Bendraudami su gyvūnais ožiukais, stebime, mokomės pažinti ir išvaryti savo vaikų „ožiukus“.
Vaikams Sodyboje auginame miniatiūrines kalnų ožkas (Kamerūno dvarfus arba Pigmy goats) ir Čekų baltąsias mišrūnes su jaunikliais. Taip pat auginame švelniakailius triušiukus, muskusines antis (vadinamas rojaus paukščiais), avis, šuniukus. Su visais šiais ir kitais sodybos gyvūnais atvykę svečiai mielai ir įdomiai leidžia laiką, vieni su kitais pažindinasi.
Pas mus įvairiais metų laikais galima pamatyti vis kitokių laukinių paukštelių ar žvėrelių. Ankstyvą pavasarį ar rudeniop užklysta vienas kitas bebras, vasarą jauniklius paplaukioti į upelį atsiveda didžiosios antys. Jau treti metai dažnas mūsų sodybos svečias – paukštis tulžys. 2012 m. liepos 11 d. pirmą kartą pastebėtas paukštis kukutis, įspūdingas ir retas, kaip ir paukštis tulžys.
O žiema mūsų sodą lanko ir tikrinai ar gerai surinkome obuolius stirnų pulkelis, aišku užsuka ir nelabai pageidaujamas obelaičių graužikas kiškis. Vaikai atvažiavę į mūsų sodyba: sugalvoja įvairiausių užsiėmimų: kai sausa ir šilta ritasi kūlversčiais nuo kalvų, dūksta po pievas ir seną sodą, supasi ant vaikystės sūpynių, rudenį surengia lapų ir obuolių mūšius, o žiemą leidžias nuo kalnų su slidėmis, šienu pripildytais maišais ar ant nuosavų sėdynių (jei striukė iš tvirtos-slidžios medžiagos).
Įvairiais metų laikas stebime ir mokomės pažinti gamtą.
Vieni mieliausių vaikams užsiėmimų tai bendravimas su gyvūnais, jų stebėjimas, maitinimas ir begalinis glostymas.
Suaugusiems Sodyboje kiekvienas randa į ką akis paganyti. Pas mus gausu įvairiausių gėlių, retų medžių ir krūmų rūšių: kolekcionuojame vilkdalgius ( ~30 veislių), vienadienes (~15 veislių), melsves (~10 veislių), vaisginas (~10). Todėl nuo birželio mėnesio , kai pradeda žydėti vilkdalgiai, laukiam svečių, kurie atvyksta pasižiūrėti kasdien prasiskleidžiančio vis kito ir vis įmantresnio žiedo.
Žiemą stebėdami gamtos reiškinių kaitą bandome nuspėti Nemuno „išėjimo“ datą. Ji labai skirtinga, atspėti galima tik kasdien ir akylai stebint gamtos reiškinius. Kiekvienais metais rengiame Nemuno „išėjimo“ laukimą ir sutiktuves. Visus norinčius ir besidominčius šiuo reiškiniu iš anksto nuspėjusius šią datą kviečiame dalyvauti. Sodyboje vaišiname karšta aviečių arbata, kaitintu ožkų pienu ir šviežiu ožkų sūriu. 2012 metais Nemunas „išėjo“ palyginti ramiai labai anksti be triukšmo (nebuvo lūžtančių lyčių ūžesio) gruodžio 30 dieną.
Kadangi mes mylime mus supančia gamtą ir norime gyventi kuo sveikiau, įdedame nemažai pastangų ir savo virtuvėje valgome tik sveiką ir saugų maistą, kurį užsiauginame savo darže. Čia taip pat auginami įvairūs vaistingieji ir prieskoniniai augalai, jų kolekcija kasmet didėja. Gaminame prieskoninių augalų mišinius, sukurdami savo arba pasinaudodami jau sukurtais jų sumaišymo receptais. Auginame ir renkame naudingiausius vaistinius augalus. Galime pavaišinti įvairiausiomis sodyboje, greta esančiose pievose, miške augančių augalų arbatomis. Be tradicinių darželio augalų auginame apie 30 vilkdalgių, 10 raktažolių, 10 šilokų, 10 vienadienių,10 vaisginų, 7 astilbių, 5 heicherų, 10 melsvių ir kitų veislių.
Buityje naudojamos ekologiškos valymo priemonės, norėdami gyventi sveikai ir mažindami vartojimą, beveik visus maisto produktus užsiauginame ir pasigaminame iš mūsų sodyboje užaugintų daržovių, laikomų paukščių, gyvūnų. Buitinės atliekos mūsų šeimos sodyboje nuo seno rūšiuojamos.
Sodyboje galima pamatyti keletą retesnių medžių ir krūmų veislių. Tai šilkmedis, kininis citrinvytis, šaltekšnio karpytalapė Aspleniifolia forma, rausvažiedė hechera ir kt. Taip pat retos laukinių augalų rūšys auga čia pat ant kalvos, upelio slėnyje arba atsitiktinai gilinant tvenkinį su jo žemėmis į darželį kaip ten pasodinta patekusi, baltijinė gėgūnė.
Didžiąją dalį kraštovaizdžio paliekame laukinį, nesukultūrintą. Paliekami atvirus plotus neužsodindami dekoratyviniais medžiais ir krūmais. Stebime ir globojame ne tik įvairius laukinius gyvūnus, paukščius, bet ir retai Lietuvoje sutinkamą vorą vapsvavorį (pirmą kartą pamatėme 2012 08 14). Sodyba tvarkoma ir išlaikoma gamtos išteklių saugojimo ir tausojimo principais.
Ekologiška gyvensena kertinis mūsų sodybos akmuo, tokiu principu ją pradėjome kurti prieš 10 metų, toks jis ir šiandien tik patapęs dar ir madingu, nors kai kam vis dar nesuvokiamu ar neteisingai suprantamu.
Ekologiška gyvensena – kas tai? Ar tai reiškia, kad aš tik vartoju ekologiškus produktus, o jų pakuotes metu kur pakliūva? Ar tai tiesiog žmogaus gyvenimo principas, kad gyvenu draugaudamas ir saugodamas Gamtą. Gamtą ir tą aplinką, kurioje aš gyvenu, dirbu, kuriu, ilsiuosi ir auginu savo atžalas. Tai ta vieta, kurioje pradedu pirmiausia nuo savęs ir savo namų, kuriuose galiu ir turiu gyventi įsiklausydamas į natūralią gamtą.